اخبار سایت

22 اشتباه رایج در مورد دکوراسیون منزل

22 اشتباه رایج در مورد دکوراسیون منزل

اشتباهات رایجی در دکوراسیون منزل وجود دارد که همه ما حداقل یک بار آن ها را مرتکب شده ایم. اگر این اشتباهات را بشناسید و از آن ها در دکوراسیون تان جلوگیری کنید منزل خیلی زیباتری خواهید داشت.

1.استفاده از فرش خیلی کوچک: این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی رخ می دهد و به احتمال زیاد شما هم مرتکب آن شده اید. تمام اسباب و اثاثیه منزل باید روی فرش جا شوند. اگر این امکان وجود ندارد حداقل دو پایه جلویی صندلی ها و مبل ها حتما باید روی فرش قرار بگیرند.

2.انتخاب رنگ دیوار قبل از هر چیز: اول فرش ها، اثاثیه گران قیمت و پرده ها را بخرید و بعد بر اساس آن ها رنگ دیوارها را انتخاب کنید و منزل تان را دکوراسیون کنید.

3.انتخاب رنگ دیوار در فروشگاه: رنگ دیوار را بر اساس چیزی که در فروشگاه می بینید انتخاب نکنید زیرا رنگ ها در هر مکانی با توجه به نور و شرایط متفاوت هستند. توصیه می کنیم قبل از اینکه کل دیوارها را رنگ بزنید یک مربع کوچک را رنگ بزنید اجازه دهید 24 ساعت بماند و بعد به آن نگاه کنید و اگر به نظرتان زیبا بود و با دکوراسیون منزل هماهنگی داشت کل دیوارها را رنگ بزنید. اگر نمی خواهید رنگ را روی دیوار تست کنید می توانید آن را روی یک تکه مقوا تست کنید و روی دیوار بچسبانید.

4.آویزان کردن لوسترها خیلی بالا: می خواهید اتاق را روشن کنید نه سقف را.

5.نصب تابلوهای هنری خیلی بالا: مردم عادت دارند تابلوها را بیشتر نزدیک به سقف نصب کنند تا به زمین. تابلوهای هنری باید حدودا در سطحی که چشم قرار می گیرد نصب شوند. البته این ارتفاع بستگی به قد اشخاص دارد. می توانید با توجه به اندازه قد افراد خانواده تان آن ها را نصب کنید ولی اگر کمی پایین تر از حد معمول باشند بهتر از این است که بالاتر باشند.

6.استفاده از پرده های کوتاه: پرده ها باید درست مماس با زمین باشند. اگر کمی بلندتر باشند مشکلی ندارد ولی هیچگاه نباید کوتاه تر باشند. پرده هایی که بیش از حد کوتاه اند باعث می شوند که دیوار کوتاه تر از آنچه که هست به نظر برسد.

7.استفاده بیش از حد از کوسن: کوسن ها برای دکوراسیون منزل خیلی عالی هستند ولی بیش از اندازه از آن ها استفاده نکنید که هر وقت خواستید روی مبل، صندلی و یا تخت بنشینید یا دراز بکشید مجبور شوید آن ها را جا به جا کنید. چون در فروشگاه ها از تعداد زیادی از آن ها استفاده می شود دلیل نمی شود که در دکوراسیون منزل تان هم همین طور باشد.

8.استفاده از کوسن های زینتی خیلی کوچک: سایز کوسن هایی که در دکوراسیون استفاده می کنید باید متناسب با مبلمان تان باشد. یک کوسن کوچک روی یک مبل بزرگ تصویر ناخوشایندی ایجاد می کند.

9.داشتن اتاق با تم خاص: ممکن است دکوراسیون این اتاق ها برای مدتی خیلی هیجان انگیز و جالب باشد ولی معمولا بعد از مدتی دل تان را می زند و آن وقت مجبور هستید برای تعویض آن ها کلی هزینه کنید. به جای این کار بهتر است یک سبک ساده به اتاق تان بدهید و به طور جزئی از تم مورد علاقه تان در اتاق استفاده کنید. مثلا اگر به تم جنگلی علاقه دارید کافی است در دکوراسیون اتاق تان از کوسن هایی استفاده کنید که عکس حیوانات روی آن ها چاپ شده است اینطوری هر وقت خسته شدید فقط کافی است کاور کوسن ها را تعویض کنید.

10.توجه بیشتر به استایل تا به راحتی: مبلمان های زیادی هستند که خیلی شیک اند و دکوراسیون منزل را جذاب می کنند ولی اصلا راحت نیستند. قبل از اینکه چیزی را بخرید حتما از راحتی آن ها اطمینان حاصل کنید.

11.چسباندن مبلمان به دیوار: در دکوراسیون منزل بهتر است مبلمان را از دیوارها دور کنید تا فضای خودمانی تر و صمیمی تری در اتاق نشیمن برای دور هم بودن و گپ زدن داشته باشید. خیلی ها از اینکه پشت مبلمان شان دیده شود واهمه دارند ولی اگر مبلمان با کیفیت و خوبی دارید هیچ دلیلی ندارد که پشت شان را پنهان کنید.

دکوراسیون منزل
12.اکتفا کردن به لامپ های سقف: معمولا نورهای سقف در دکوراسیون منزل کافی نیستند. برای نورپردازی منزل تان از انواع مختلف لوسترها، لامپ ها و آباژورها استفاده کنید. حتما این کار را انجام دهید چون هم نور بهتری خواهید داشت و هم ظاهر منزل و افراد داخل آن بهتر دیده می شود.

13.اندازه گیری نکردن: دلیل عمده پس دادن اسباب و اثاثیه بزرگ این است که سایز آن ها بیش از حد بزرگ است و در منزل جا نمی شوند. معمولا پس دادن مبلمان و وسایل بزرگ کار بسیار دشوار و هزینه بری است پس برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید همیشه قبل از اینکه چیزی را برای دکوراسیون منزل تان بخرید اندازه گیری کنید و از جای آن مطمئن شوید.

14.تزیین بیش از حد: خیلی از ما در برهه ای از زندگی مان این اشتباه را در دکوراسیون منزل مان مرتکب شده ایم. درست است وسایل دکوری زیادی در فروشگاه هست که دل تان می خواهد همه آن ها را داشته باشید ولی یادتان باشد هر وسیله دکوری ای نیاز به فضای خالی ای کنارش دارد که بهتر دیده شود. اگر در دکوراسیون منزل تان دو سه تا وسیله زیبا داشته باشید بهتر از آن است که یک عالمه وسیله تزیینی داشته باشید ولی هیچکدام به چشم نیایند.

15.پیروی از مد در دکوراسیون منزل: یادتان باشد مد در دکوراسیون برای مدت کوتاهی جذابیت دارد و بعد قدیمی می شود. پس اگر می خواهید از رنگی که مد شده است استفاده کنید از آن رنگ در گلدان، آباژور، کوسن و چیزهای کوچک استفاده کنید و نه در چیزهای بزرگ مثل مبلمان و فرش.

16.گذاشتن فاصله زیاد بین مبل و میز جلو مبلی: این فاصله خیلی مهم است اگر میز جلو مبلی خیلی به مبل نزدیک باشد ممکن است پای کسی که آنجا می نشیند درد بگیرد و اگر فاصله خیلی زیاد باشد دیگر کاربردی ندارد. باید بتوانید در حالی که کمی لم داده اید لیوان را از روی میز بردارید یا کتابی را روی آن قرار دهید اگر نمی توانید این کار را بکنید باید میز را کمی نزدیک تر بیاورید.

17.استفاده از گیاهان خیلی بزرگ: گلدان ها در دکوراسیون منزل خیلی اهمیت دارند و باید در هر اتاقی یکی دو تا از آن ها پیدا شود. ولی در استفاده از آن ها در دکوراسیون منزل تان زیاده روی نکنید بعضی گیاهان زود رشد می کنند و کلی از فضای منزل را اشغال می کنند. سعی کنید در دکوراسیون منزل تان از گیاهان کوچک استفاده کنید.

18.استفاده از تعداد زیادی عکس های شخصیِ بزرگ: اگر می خواهید از عکس های شخصی تان در دکوراسیون منزل استفاده کنید هیچ اشکالی ندارد. ولی استفاده از عکس های شخصی دوران نامزدی، بارداری و پرتره ها با سایز خیلی بزرگ در دکوراسیون منزل زیاده روی است و ممکن است مهمان ها را معذب کند. به جای اینکه عکس های بزرگ بزنید می توانید یکی از دیوارها را به عکس های کوچک اختصاص دهید. با این کار می توانید به نحوی شیک و مدرن عکس کسانی که دوست شان دارید را جلوی چشم تان داشته باشید.

19.استفاده از کاور برای مبلمان: هیچکس دوست ندارد روی مبل هایش لک دیده شود ولی توصیه ما این است که به جای اینکه از پارچه های زشت و رنگ و رو رفته به عنوان کاور مبل در دکوراسیون استفاده کنید مبلمانی تهیه کنید که ضد لک باشد و یا اینکه به راحتی قابل شستشو باشد.

20.استفاده از رنگ مورد علاقه به عنوان رنگ اصلی: اگر رنگ مورد علاقه تان قرمز است لزومی ندارد که دیوارهای منزل تان را قرمز کنید. در عوض از یک رنگ ملایم برای پس زمینه دکوراسیون استفاده کنید تا چیزهایی که به رنگ مورد علاقه تان هستند حسابی به چشم بیایند.

21.نادیده گرفتن روانشناسی رنگ ها: نمی توانید در اتاقی که دیوارهایش قرمز است فضایی آرامش بخش ایجاد کنید. رنگ های آبی و سبز آرامش بخش هستند. رنگ قرمز را برای دکوراسیون اتاق بازی و جاهایی بگذارید که در آن ها فعالیت انجام می شود.

22.ایجاد مانع در منزل: از گذاشتن صندلی جلوی در و یا میز در یک جای پر رفت و آمد خودداری کنید. دکوراسیون خانه باید طوری باشد که بتوان به راحتی در آن رفت و آمد کرد و به همه چیز دسترسی داشت.

بازگشت به لیست

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *